Co chceme

Img_9181
Naším cílem je zvyšovat kvalitu farmářských trhů.
Farmářské trhy by měly být prostorem, kde nakoupíte kvalitní, originální české potraviny. Prodávají je výhradně malé a středně velké zemědělské podniky, pekaři, řezníci, rybáři... Proto sdružujeme provozovatele farmářských trhů, kteří své trhy pořádají poctivě.

Pečlivě dbají na výběr prodejců. Měli by jimi být přímo výrobci, sedláci nebo osoby s nimi těsně spolupracující. Překupníci nemají na farmářských trzích místo. 

Členové Asociace farmářských tržišť ČR sledují kvalitu prodávaných potravin. Upřednostňují prodej lokálních potravin. Jsou nároční na sebe i prodejce. Dodržují všechny právní předpisy spojené s prodejem potravin.  

Chtěli bychom, aby důvěra veřejnosti ve farmářské trhy nebyla ztracena. 3 sezóny českých farmářských trhů ukázaly, že zájem spotřebitelů o poctivě vyrobené jídlo neklesá. Informace předkládané našim zázaníkům musí být pravdivé. Proto si prodejce před vpuštěním na trh důkladně prověřujeme. Zavedli jsme dokonce systém kontroly. Více informací najdete na www.farmarsketrziste.cz.     

Zároveň by farmářské trhy měly být příjemným místem setkávání. Nejen prostorem, kde se sbližují výrobci fajnového jídla a nakupující. Ale i prostorem, kde je sousedská atmosféra, čas si popovídat s přáteli. Seznámit se s lidmi dosud neznámými. Nepodporujeme pořádání farmářských trhů na parkovištích superkmarketů nebo dokonce přímo v nákupních centrech.  

Dodržujeme závazné standardy pro pořádání farmářských trhů. Všichni naši členové jsou jimi vázáni. 

Budeme systematicky vzdělávat nejen naše členy, ale i provozovatele farmářských trhů, kteří o to projeví zájem. 


AKTUÁLNĚ

 • Loni kvůli EET zaniklo 3000 hospod a restaurací, tvrdí podnikatelé

  24.1.2018

  Kvůli elektronické evidenci tržeb (EET) během loňského roku ukončilo činnost 3000 hospod a restaurací, především na venkově. Na pondělní tiskové konferenci o tom informovali zástupci podnikatelských svazů a živnostníků. Dodali, že výběr DPH byl navíc u oborů nepodléhajících EET třikrát vyšší než výběr DPH u oborů spadajících pod EET. Ministerstvo financí kritiku odmítlo.

  Zdroj: iDNES

 • Podpořte petici za zachování FT Náplavka

  28.1.2015

  Petice_naplavka

 • Pražský byznys s farmáři

  16.1.2015

 • Ministr Jurečka apeluje

  13.8.2014

  Ministr zemědělství Marian Jurečka, možná také díky ruskému embargu na dovoz potravin z Evropská unie, konečně vyzval kolegy z ostatních ministerstev, aby nakupovali do jídelen české potraviny. Vyslyšel tak otevřený dopis, který mu na začátku měsíce února zaslala Asociace farmářských tržišť České republiky a tato také konstatuje radost z ministrova kroku.

  Jurečka apeluje na ministry ať kvůli sankcím nakupují české potraviny

  Ruské sankce v číslech